website design templates
 

Czym jest aplikacja ?

To swego rodzaju podręczne i poręczne szkolenie bez konieczności wychodzenia z domu. Jest to projekt współtworzony przez nauczyciela (Aniela Tekiela) z myślą o nauczycielach dowolnego języka obcego, aby odciążyć ich od żmudnego przygotowywania lekcji związanego z szukaniem/opracowywaniem materiałów, drukowaniem, kserowaniem, laminowaniem, wycinaniem, kupowaniem pomocy dydaktycznych, a później pakowaniem tego balastu do nauczycielskich toreb i dźwiganiem go do, w trakcie i po pracy :)

Rozwiązania proponowane w aplikacji mają na celu zmianę w/w metodyki na “uczniowskie DIY” czyli takie podejście, w którym to uczniowie (współ)tworzą, wykorzystują i dedykują innym autorskie materiały i treści dydaktyczne. Dzięki temu uczniowie są bardziej skoncentrowani na przebiegu lekcji, autentycznie w nią zaangażowani, przez co zajęcia są dla nich ciekawsze i motywujące, a co za tym idzie bardziej efektywne, a nauczyciele oprócz zaoszczędzonego czasu (i pieniędzy) mogą cieszyć się widokiem pochłoniętych przyjemną nauką podopiecznych.

 
Mobirise

Dla kogo jest aplikacja ?

Aplikacja CLP została ona stworzona z myślą o nauczycielach, lektorach i metodykach dowolnego języka obcego, którzy:

🔸 pracują zarówno w szkole prywatnej, jak i państwowej lub prowadzących własne szkoły językowe
🔸współpracują z uczniami w wieku od około 11 lat wzwyż, na poziomie od około A1+/A2 do C1/C2
🔸 prowadzą zajęcia grupowe (od około 2-3 osób wzwyż bez limitu górnego)
🔸nauczających języka ogólnego, zawodowego i biznesowego 

 
Mobirise

Dlaczego warto mieć aplikację ?

Dzięki niej zarówno Ty, jak i Twoi uczniowie będą przychodzić na lekcje z motywacją, i wychodzić z nich z satysfakcją. Bogate zasoby aplikacji pomogą Ci:

🔸 delegować różne aktywności uczniom, którzy samodzielnie stworzą,                         wykorzystają i zadedykują innym autorskie pomoce dydaktyczne
🔸 zaangażować w efektywną spersonalizowaną naukę nawet najmniej                         zmotywowanych uczniów
🔸 wspierać uczniów w kształtowaniu kompetencji XXI wieku
🔸 urozmaicić i wzbogacić standardowe zadania podręcznikowe lub też                         ograniczyć ich użycie
🔸 szybko bez żmudnych przygotowań zaplanować i przeprowadzić                               ciekawe i efektywne lekcje
🔸znacznie ograniczyć samodzielne projektowanie, szukanie,                                          drukowanie, kserowanie, laminowanie czy wycinanie pomocy                                      dydaktycznych
🔸zniwelować konieczność kupowania pomocy edukacyjnych
🔸zmienić lub urozmaicić dotychczasowe metody pracy

 

Kiedy przyda Ci się aplikacja CLP? 

Aplikacja jest bardzo uniwersalna. Jej zasoby przydadzą Ci się w:
🔸 codziennej pracy
🔸 trakcie (nie)spodziewanego zastępstwa
🔸 opracowywaniu konspektów lekcji
🔸 opracowywaniu planów nauczania
🔸 urozmaiceniu metod pracy
🔸 zmianie metodyki pracy
🔸 realizowaniu podstawy programowej w szkołach państwowych
🔸 trakcie planowania lekcji hospitowanych
🔸 trakcie planowania lekcji pokazowych
🔸 opracowywaniu i realizowaniu planu rozwoju zawodowego
🔸 trakcie opracowywania i realizowania planu (pół)kolonii językowych
🔸 innych przedsięwzięciach, w których niezbędna jest kreatywność i innowacyjność metodyczna

 

Co w niej znajdziesz ?

W aplikacji CLP nauczyciel dowolnego języka obcego znajdzie mnóstwo pomysłów (ponad 340) na przeprowadzenie szeregu aktywności lekcyjnych takich jak:


1
. konwersacje
2. słownictwo
3. pisanie 
4. praca z tekstem 
5. słuchanie 
6. praca z filmami
7. praca z ilustracjami
8. gramatykę
9. gry językowe
10. technologie
11. funkcje językowe
12. kreatywne i efektywne użycie nietypowych gadżetów,
13. lodołamacze,
14. metodnik (zawierający porady/sugestie dotyczące takich zagadnień metodycznych, jak sprawdzanie błędów, zarządzanie klasą, itp.),
15. prezenty (z oryginalnymi materiałami edukacyjnymi), które sprawią, że zajęcia będą ciekawsze zarówno dla nauczyciela, jak i uczniów.

 
Mobirise
Mobirise
Mobirise
 

Oprócz tego znajdziesz w niej praktyczne dodatki, takie jak:

Mobirise

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka dzięki której można znaleźć dany pomysł z aplikacji wpisując jego nazwę

Mobirise

Prezenty

Prezenty - to kategoria z cyklicznie dodawanymi uniwersalnymi scenariuszami lekcji, prezentacjami, grami, itp. w postaci plików PDF lub prezentacji Power Point (po pobraniu na telefon możemy przesłać pliki na komputer, na przykład jako załącznik wiadomości w Messengerze lub wiadomości e-mail, a następnie wyświetlać uczniom na zajęciach, drukować, korzystać w dowolny sposób w ramach własnego użytku)

Mobirise

Notatnik

Notatnik, w którym nauczyciel może umieszczać dowolne informacje 

Mobirise

Plan lekcji

plan  lekcji, w którym nauczyciel może zapisać swój rozkład zajęć

 

Na czym polega wartość dydaktyczna pomysłów i rozwiązań zawartych w aplikacji?

Standardowe zadania lekcyjne angażują uczniów na poziomie umiejętności intelektualnych niższego rzędu takich jak zapamiętywanie i rozumienie. Rzadziej sięgamy po te na wyższych poziomach czyli zastosowanie, analizowanie, ocenianie i tworzenie, przez co uczniowie nie mają okazji do wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce, głębszego zaangażowania w proces uczenia się czy bardziej interaktywnego działania.
Dlatego, aby wspomóc kształtowanie tych drugich, pomysły z aplikacji CLP zostały opracowane tak, aby:

🔸 uczniowie (nie nauczyciel) byli twórcami prostych, ale efektywnych materiałów i treści dydaktycznych, które dedykują innym lub wykorzystują sami w trakcie nauki;
🔸 wspierać kształtowanie kompetencji XXI wieku takich jak efektywna komunikacja, kreatywność, twórcze działanie, współpraca, umiejętności autoprezentacji, poczucie sprawczości, samodzielność, motywacja wewnętrzna i wiele innych
🔸uczniowie tworząc i wykorzystując te materiały na każdym etapie pracy wykorzystywali język obcy;
🔸 ułatwić i uatrakcyjnić przeprowadzanie zadań wymagających od uczniów pracy indywidualnej, pracy w parach i grupach;
🔸uczniowie przeprowadzali różnego rodzaju twórcze działania interakcyjne, przez co chętniej uczestniczyli w zajęciach, na które mają wpływ;
🔸 ułatwić nauczycielowi codzienną pracę, a uczniom zaproponować kreatywne metody nauki wspomagające efektywne uczenie się

Więcej przykładowych zdjęć obrazujących prace uczniów znajdziesz w GALERII

 

Jak korzystać z aplikacji?

1. Po kliknięciu w daną ikonkę i nazwę kategorii na ekranie głównym, na przykład „konwersacje”, zobaczysz listę pomysłów w postaci ich nazw

2. Po wejściu w wybrany pomysł, pojawi się jego opis, który przeważnie będzie zamykał się w ramach 5-6 punktów, więc jeśli nie masz czasu na żmudne przygotowania, możesz zapoznać się z pomysłem zaledwie w minutę i wprowadzić na zajęciach w przeciągu chwili

3. Możesz też znaleźć interesujący Cię pomysł za pomocą wyszukiwarki, wpisując w nią docelową frazę lub całą nazwę pomysłu.

4. Pod wybranymi pomysłami znajdują się poglądowe zdjęcia prac uczniów, na których można zobaczyć realizację zadania w praktyce.

5. Pod każdym pomysłem znajduje się też miejsce na komentarze – w okienku możesz podzielić się opinią dotyczącą pomysłu, zasugerować zmianę, podzielić się wrażeniami z lekcji przeprowadzonej na bazie tego pomysłu, itp.

 
Mobirise
Mobirise
Mobirise
 

🔸Dodatkowe informacje🔸

1. Gdzie mogę śledzić informacje na temat rozwoju aplikacji i skontaktować się z jej twórcami?

Jeśli jesteś zainteresowany aplikacją Creative Lessons Planner; już ją pobrałeś i chciałbyś podzielić się swoją opinią, zgłosić jakieś uwagi i zapytać o nią, zapraszamy do dołączenia do grupy na Facebooku Creative Lessons Planner - grupa użytkowników aplikacji CLP


2. Gdzie mogę zakupić aplikację?

Aplikację można zakupić w sklepie Google Play w cenie 39,99 PLN i jest to opłata jednorazowa, która obejmuje kolejne aktualizacje aplikacji związane z dodawaniem nowych pomysłów, materiałów czy usprawniania jej funkcji. Po zakupie aplikacji NIE BĘDĄ WYMAGANE ŻADNE DODATKOWE OPŁATY.


3. Jak mogę dokonać zakupu aplikacji CLP?  💰 

Można zrobić to na 3 sposoby. Pierwszym z nich jest skorzystanie z karty kredytowej. Jeśli nie posiadamy karty kredytowej lub nie chcemy jej używać do uiszczenia płatności, wówczas, aby zakupić aplikację:
- możemy skorzystać z opcji płatności poprzez dołączenie kwoty do rachunku operatora sieci komórkowej (z informacji, jakie do nas napływają wiemy, że czasami ustawienia operatora uniemożliwiają zakup aplikacji - wówczas należy skontaktować się z doradcą naszego operatora i poprosić o odblokowanie odpowiedniej funkcji umożliwiającej dokonywanie opłat poprzez dołączenie kwoty do rachunku)
- możemy nabyć kartę upominkową Google Play (karta posiada kod, który aktywujemy na stronie internetowej lub z poziomu aplikacji Google Play; tak załadowane konto pozwoli na zakup aplikacji)


4. Czy mogę otrzymać fakturę za zakup aplikacji CLP?  📄

Jeśli chodzi o faktury, to wystawia je Sklep Google Play


5. Co stanie się z aplikację kiedy zmienię telefon na nowy?  📱

Zakup aplikacji dokonywany jest z poziomu konta Google Play, na jakim jesteśmy zalogowani. Dlatego też zmiana urządzenia nie ma wpływu na utratę aplikacji. Aby pobrać aplikację na nowe urządzenie należy wejść na stronę aplikacji w sklepie Google Play i kliknąć w napis "pobierz" znajdujący się na zielonym tle (tam gdzie wcześniej widniał napis z ceną) - wówczas aplikacja zainstaluje się na nowym (lub kolejnym) urządzeniu pod warunkiem, że posiada system Adroid.


6. Czy aplikacja działa na urządzeniach z systemem IOS lub komputerach z systemem Windows? 📱💻

jeśli chodzi o system IOS to na tę chwilę jeszcze nie. Na pewno poinformujemy Państwa jak tylko to nastąpi.
Można ją również pobrać i zainstalować na komputerach z systemem Windows przy użyciu emulatora Bluestacks
Bardzo prosta instrukcja wraz z minutowym filmem instruktażowym oraz linkiem do pobrania znajduje się tutaj:
Jak zainstalować BlueStacks

Jeśli chcemy wyświetlać i przeglądać zawartość aplikacji na większym ekranie komputera, wówczas można podłączyć telefon do urządzenia za pomocą specjalnej przedłużki - instrukcje jak to zrobić znajdują się tutaj:
Poradnik #13 – Jak wyświetlać obraz z telefonu lub tabletu na komputerze bez roota?

7, Czy aplikacja działa bez dostępu do Internetu?"  📡

Żeby korzystać z aplikacji konieczny jest dostęp do Internetu."

 
Mobirise

Co dalej ?

Windows, Apple...  i wiele innych !

Mamy wiele pomysłów na tworzenie aplikacji, które ułatwią nauczycielom zaplanowanie lekcji oraz pozwolą kreatywnie rozwijać się uczniom. Aby je zrealizować stworzyliśmy zbiórkę pieniędzy,

 

Co uda się zrealizować dzięki zbiórce ?

Mamy mnóstwo pomysłów na rozwój CLP, dlatego na portalu zrzutka.pl stworzyliśmy zbiórkę pieniędzy, która pozwoli na ich realizację. Dzięki planowanym rozwiązaniom:


1. będziesz otrzymywał coraz więcej pomysłów w każdej z kategorii, co jeszcze bardziej wspomoże Cię
w codziennej pracy

2. będziesz mógł korzystać z aplikacji CLP na urządzeniach z systemem Windows oraz iOS

3. dostaniesz dostęp do specjalnej karty, w której będziesz mógł zapisywać własne pomysły

Chętnie też przyjmiemy Twoje sugestie na ulepszenie CLP oraz na projekty nowych aplikacji edukacyjnych – zapraszamy do kontaktu.